اندروید, شیائومی

مجهز شدن شیائومی می‌۱۱ پرو به نمایشگر ثانویه

با توجه به اطلاعات و تصاویر به دست آمده می توان دریافت که شیائومی می‌خواهد همانند می‌۱۱ اولترا‌، روی پنل پشتی گوشی می‌۱۱ پرو هم از نمایشگر ثانویه استفاده کند.

رونمایی فوق العاده شیائومی ابتدای سال از گوشی می‌۱۱ سبب شده است که مشتاقانه منتظر مدل ها ی متفاوت این محصول باشیم، که به نظر می رسد گوشی می‌۱۱ پرو، می‌۱۱ اولترا و لایت رونمایی خواهند شد. از تصاویر به دست آمده از گوشی اولترا می توان دریافت که این محصول دارای ماژول دوربین بسیار بزرگی است که بر روی آن یک نمایشگر ثانویه هم قرار داده شده است.

تا چندی پیش بر این باور بودیم که طراحی این چنینی فقط مخصوص مدل اولترا می باشد. زیرا تصویری از تلفن همراه شیائومی می‌۱۱ در دسترس نبود و تصور دقیقی از نوع طراحی این محصول نیز نداشتیم. تا اینکه امروز تصویری از ماژول دوربین مدل پرو انتشار داده شد که نشان دهنده ی این است که این شرکت چینی قصد دارد که برای این محصول از نمایشگر ثانویه استفاده کند.این تصویر انتشارداده شده نشان دهنده ی خط تولید این قطعات است، چون این تصاویر به طور کامل گویای تعداد زیادی از این ماژول ها می باشد.

شیائومی می 11 اولین گوشی با اسنپدراگون 888 خواهد بود | دیجی‌کالا مگ

از این رو نمایشگر دوم شیائومی می‌۱۱ اولترا، مثال قابل توجهی از این ماهیت بیهوده می باشد.

باتوجه به شواهد موجود درمی یابیم که می‌۱۱ پرو مجهز به سه دوربین پیشرفته خواهد شد؛ از جمله دوربین اصلی، فوق عریض، و پریسکوپی می باشد. که جالب تر از آن این است که نمایشگر و فلش ثانویه نیز کارگذاری خواهند شد. که درکنار هم سبب تشکیل ماژول بسیار وسیعی شده اند. اخیرا شیائومی در پی این است برای بیشتر کردن اندازه ی مدل پرو به اندازه ی ۱/۱.۱۲ اولترا از سری ۱۱ از سنسور های بسیار وسیع GN2 سامسونگ استفاده کند که به ۵۰ میلیون پیکسل ۱.۴ میکرومتری مجهز هستند.

دریافتیم که این سنسور از جدید ترین فناوری نسل ترکیب پیکسلی ۴ به ۱ پشتیبانی خواهد کرد. تا در کم ترین نور نیز عملکرد گوشی بهتر شود. جالب است بدانید نوعی لنز پریسکوپی در این گوشی‌ ها به کار خواهد رفت که قادر به بزرگ‌نمایی دیجیتالی ۱۲۰ برابری می باشد. این ویژگی در هیچ گوشی هوشمندی تاکنون مشاهده نشده است. این رکورد تا چندی پیش در اختیار گلکسی S21 اولترا بود که اندازه‌ی ۱۰۰ و ۱۰ برابری داشت.

تصویر رندر شیائومی می 11 پرو طراحی پنل پشتی آن را نشان می‌دهد | دیجی‌کالا مگ

طبق اخبار شنیده شده، قرار است می‌۱۱ پرو و اولترا از نمایشگری ۶.۸۱ اینچی از نوع AMOLED بهره مند شوند. که قبلا هم در می‌۱۱ نمونه‌ی آن را مشاهده کرده بودیم. این نمایشگر کیفیت و وضوح بسیار بالایی دارد. وضوح تصویر در این نمایشگر به +۱۴۴۰P  می‌رسد و از رفرش‌ریت ۱۲۰ هرتز و نرخ الگوبرداری لمس ۴۸۰ هرتزی نیز بهره مند خواهد بود. قلب تپنده‌ی این دو گوشی، اسنپدراگون ۸۸۸ است. که در حال حاضر فعلا فقط در اختیار می‌۱۱ لایت می باشد. همچنین گفته شده که این گوشی با اسنپدراگون ۸۷۰ و قیمتی در حدود ۴۱۰ یورو در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

همچنین گوشی های می‌۱۱ پرو به شارژری ۶۶ واتی مجهز می‌شوند. که انتظار می‌رود همانند سابق، شارژر همراه با محصول عرضه شود. براساس اطلاعات به دست آمده، سرعت شارژر این گوشی از مدل استاندارد بیشتر خواهد بود. البته انتظار نمی رود که در حد و اندازه ‌های مدل اولترا با شارژر ۱۲۰ واتی ظاهر شود.

بر اساس گفته های Digital Chat Station افشاگر معروف چینی، در ماه مارس و آوریل شرکت شیائومی گوشی ‌های بسیاری را روانه بازار خواهد کرد. که در این میان پرچم‌ دارها نیز به بازار عرضه می ‌شوند. از میان این دو مدل قطعا می‌۱۱ پرو زودتر رونمایی می شود. زیرا تا کنون طبق شایعات شنیده شده مدل اولترا در نیمه‌ی دوم سال جاری عرضه‌ خواهد شد. فعلا باید منتظر بمانیم، احتمالات نشان می دهند که در روزهای آینده خبرهای بیشتری پیرامون این موضوع منتشر می‌شود.


منبع

www.mi.com/global: سایت رسمی شیائومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.